פלטי בר-און

פלטי נולד אל הבמה ואל עולם הקסמים. כבר בגיל שבע הוא החל להופיע על במה בקסמים ובמופעי טלפתיה יחד עם אביו, אלימלך בר-און. מסע הקסם נגדע באחת בתאונת מטוס כשפלטי היה בן 19 שנה בלבד.

פלטי נולד בגבעתיים בשנת 1964 . כשפרצה מלחמת יום הכיפורים היה פלטי בן תשע ולמרות גילו הצעיר הצטרף לאביו אלימלך  ויחד הם הופיעו בפני הלוחמים ברמת הגולן ובסיני. עם סיום המלחמה המשיכו האב והבן בהופעות בהתנדבות בפני פצועים, יתומים ואלמנות של צה"ל. בבקרים למד פלטי בבית-הספר, ובערבים ובחופשות, הופיע יחד עם אביו כאמן במה לכל דבר ועניין. כשהיה בן  ארבע עשרה בלבד, נסע פלטי לבדו בעולם במטרה ללמוד ולהתקדם כקוסם.  התשוקה ללמוד עוד ועוד קסמים הביאה אותו לנסוע לבדו לארה"ב. בגיל שמונה עשרה הוא הפתיע שוב, כשקיבל רישיון טיס ל"פייפר". בתוך זמן קצר, הוא רכש בארצות-הברית רשיון למטוס דו-מנועי וטס בו ברחבי ארצות-הברית עם עוד 10 חברים.

במהלך המיונים לקראת הגיוס לצה"ל בחר פלטי להתנדב לקורס טייס. בחופשתו האחרונה, כצוער בקורס טיס, שכר פלטי מטוס "טומהוק", ויחד עם חברו אמיר טס בשמי השרון. המטוס נפל מעל שדות קיבוץ יקום בערב סוכות תשמ"ד. בתקופת שרותו הצבאי, יצר פלטי שיטה חדשה למופעי "טלפתיה". אפילו אביו אלימלך, נדהם למראה יכולתו להעביר מחשבות ומידע, אפילו ללא דיבור. למרבה הצער, סודו הכמוס נעלם יחד איתו. 

לאחר מותו קראה "האגודה לקידום אמנות הקסמים בישראל" את השלוחה הצעירה שלה על-שם פלטי, ומדי שנה נערך ערב גאלה המוקדש לזכרו. בערב זה נערכת תחרות קסמים, והזוכה מקבל גביע על-שמו של פלטי. כמו כן, הוקמה קרן על-שמו באגודת הקוסמים, ויצא לאור ספר קסמים שהוקדש לזכרו. העיזבון האמנותי של פלטי שמור בתוכניות טלוויזיה פופולריות, כגון "זהו זה", "רחוב ההפתעות", "החתול שמיל" ו"שלוש-ארבע-חמש וחצי". מאגודת הקוסמים בישראל כתבו על פלטי: "תם סיפור שרק החל, סיפורו של צעיר שכל מכיריו אהבוהו, כיוון שלא רק הרשים והצליח, אלא אף ידע לאהוב, להטות אוזן קשבת ולהושיט יד נדיבה לעזרה. לרבים שהכירוהו מקרוב, מותו בלא עת הוא אבידה קשה מנשוא".

מופעי במה~מופעי קלוז-אפ~מופעי ילדים~אמני חושים~