אלימלך בר-און

מראשוני אמני קריאת המחשבות, אמן בידור מצליח ומעל הכל אדם יקר שהראה לעולם שניתן להיות סטנדאפיסט מצליח מתוך אהבה וכבוד לקהל.

אלימלך נולד בירושלים בשנת 1928. הוא שירת בהגנה ולאחר מכן בצה"ל. לאחר שחרורו החל בקריירה כאמן בידור מצליח, נגן אקורדיון מחונן ואחד מאמני הטלפתיה הראשונים בעולם. היה זה במסגרת הופעותיו לחיילי צה"ל ברצועת עזה. באחד הערבים הוא צפה במופע של נחמיאס-אמן קריאת המחשבות. אלימלך חזר הביתה נסער. הוא סיפר לאשתו מניה את מה שראה על הבמה והיה נחוש לפצח את הסוד של נחמיאס. מניה היתה בטוחה שמדובר בקריאת מחשבות אמיתית. "לא יכול להיות שהוא ידע את השם של פלטי" היא אמרה. אלימלך חשב אחרת והצליח לפצח את הסוד ושכלל אותו עד שהפך לאטרקציה בין לאומית. המופעים הראשונים היו עם ביתו דורית בשנת 1968.

לאורך הקריירה, הופיע יחד עם כל ילדיו. דורית, פלטי, שיגבית, רנית ונועה. כולם לקחו חלק בתעשיית הטלפתיה. בימים הטובים, כשלפלטי בנו היה כבר רישיון טיס, הוא היה מופיע באזורים הרחוקים עם רנית. אלימלך היה מופיע במקביל עם שיגבית. אימפריה של קריאת מחשבות. לאורך הקריירה הופיע עם ילדיו גם באנגלית. יחד עם נועה, הופיעו לפני קוסמים רבים בכנס FISM בהולנד ובטלוויזיה היפנית. ביפן כתבו העיתונאים: "ישראל מגדלת אורי גלרים".

שיטת קריאת המחשבות של אלימלך בר און לא פוצחה במלואה עד היום. אלימלך נפטר בסיבה טובה בשנת 2017 כשהוא מוקף בבני משפחתו האוהבת.  

מופעי במה~מופעי ילדים~אמני חושים~