חנן בונן

1941 - 2021

חנן נולד בעיר מרקש שבמרוקו בשנת 1941. כילד ברחובות מרקש נחשף חנן לראשונה לקוסמי רחוב שהדהימו אותו והלהיבו את דמיונו. שלא כמו רבים אחרים, חנן הקטן רץ הביתה רק כדי לנסות ולפענח בעצמו את הסוד שמאחורי הקסם. אחד ממוריו שהיה חובב קסמים בעצמו הציג באחד משעורי המתמטיקה את קסם "הקשר הנעלם" והבטיח חפיסת שוקולד לילד שיצליח לחזור על הביצוע. כמעט מיותר לציין שחנן היה היחידי מבין התלמידים שלקח את העניין ברצינות - ניסה לפתור את הקסם והצליח. למחרת כבר עמד בפני הכיתה והציג את הקסם בשלמותו. המורה אגב, הפתיע אף הוא. במקום לשבח את חנן, תפס אותו בחולצתו, דחף אותו למקום הישיבה שלו ואמר לו: "לך אתה לא יודע שום דבר". עבור חנן היה זה רגע מכונן: באותו רגע חנן החליט שהוא יהיה קוסם. 

בשנת 1956 בגיל 14 עלה לארץ עם משפחתו. הוא עבד כמדריך נוער, למד בסמינר למורים ולאחר מכן למד מתמטיקה בטכניון ועבד כמורה למתמטיקה בתיכון. את אמנות הקסמים הוא לא זנח לרגע אחד ולאט לאט התחביב הפך למקצוע. חנן הופיע בכל רחבי הארץ ובארה"ב  תחת שם הבמה: "חנן הקוסם הנעלם".

 הוא התפרסם בעיקר בזכות אשליית "ארגז ההחלפות" שביצע לתדהמת הקהל יחד עם רעייתו אילה תב"ל.

את רבים ממכשירי הקסמים שלו חנן תכנן ובנה במו ידיו. הוא היה חבר ורע למיטב הקוסמים הותיקים בארץ ביניהם כמובן נשיא הכבוד של האגודה איתן אילון ז"ל. חנן הצטרף לאגודה כבר ביום הקמתה ואף זכה בכבוד להופיע בכנס יסוד האגודה במלון דיפלומט בתל אביב בראשית שנת 1981. בגיל 79 בתאריך 8.4.2021 (נעלם) נפטר חנן הקוסם בביתו במושב ברק.

מופעי במה~אילוזיות~