א.מ.י

איגוד אמני ישראל הוקם בשנת 1979 והוא עומד במרכז העשייה החברתית והתרבותית ותרומתו לחברה בישראל משמעותית. הוא מפשר ומקשר בין האמנות והשלטון, עומד על משמר התרבות, הדרמה, המסורת והזמר ודוחף את העשייה התרבותית בישראל למעורבות בקהילה. לצד כל אלה, עומד א.מ.י אחרי ארגון התנדבויות לטובת קהילות חלשות ועזרה לזולת. זהו גוף המהווה נכס חשוב לחברה הישראלית ומהווה מורה דרך למדינות רבות בהן לא קיים ארגון כזה. 

את הקמת האגוד יזמו ב- 1979 מספר אמנים מהשורה הראשונה, בעיקר על מנת להושיט עזרה ולשמור על זכויותיהם המקצועיות של כל האמנים. כך קמה "מטריה" למאבק ולשמירה על תנאי עבודתם ושכרם של כלל אמני ישראל בתיאטרון, בקולנוע, ברדיו ובטלוויזיה, על במות הבידור ובכל מקום אחר. אחד התפקידים הרגישים, הקשים והכואבים שא.מ.י. עוסק בהם באופן יום-יומי הוא העזרה לזולת, האמן הרעב לפת לחם... וכאלה, לדאבוננו יש רבים מאד. כל זאת בדרך היהודית הקלאסית של "מתן בסתר". לצד האיגוד עומדות 2 קרנות לעזרה הדדית מהם מחלקת א.מ.י הלוואות ומענקים לאמנים רבים. האמן מטבעו, הנו ברייה התורמת לסביבתה וכאן עולה חשיבותה של א.מ.י. כאגודה המנווטת את עיקר פעולות התנדבות האמנים בישראל. א.מ.י מקיימת קשרים הדוקים וטובים עם איגודי אמנים בעולם ואף פעילה בהם.

הקוסמים חברים בא.מ.י

כל חברי אגודת הקוסמים הבוגרים חברים גם בא.מ.י. חברי האגודה משתתפים בפעילויות התנדבותיות של א.מ.י. ומדי פעם גם משתלבים בהנהלת א.מ.י. לא לחינם מוערכים קוסמי האגודה ונחשבים לפעילים מאד בקרב אמני ישראל.

  • בשנת 2015, זכה ליאור מנור, מעמודי התווך של אגודת הקוסמים, בפרס מפעל חיים של א.מ.י, בזכות פעילותו כקוסם מקצועי, הופעותיו בארץ ובעולם והמצאותיו, המוצגות ע"י קוסמים ואמני חושים רבים בעולם. היום מתפקד ליאור כנשיא אגודת הקוסמים ומוביל אותה לשיאים חדשים. 
  • בשנת 2016, זכה איתן אילון בפרס מפעל חיים של א.מ.י. איתן אילון, מוותיקי הקוסמים בארץ, היה בין מייסדי אגודת הקוסמים ולימד קוסמים רבים בדרך לקריירה מקצועית או פיתוח תחביב אהוב. איתן היה אחראי במשך שנים רבות על טיפוח קשרים הדוקים עם קוסמים ואגודות קוסמים בחו"ל, והעלה את הקוסמים הישראלים על מפת העולם. זה כנראה לא מקרה שבערים הגדולות בארה"ב ואירופה תופסים הקוסמים הישראלים עמדה של מובילים בתחומם.
  • בשנת 2017, זכתה דליה פלד בפרס. דליה, היא נשיאת כבוד של אגודת הקוסמים, הקוסמת הראשונה בישראל, פעילה שנים בקידום אמנות הקסמים בישראל. לצד מופעי הקסמים, הוציאה לאור וערכה לעברית את "ספר הקסמים הגדול", כתבה יחד עם אלירון טובי ויורם בר-סלע את הספר "איקס-מיקס-טריקס | קסמים בקלפים". יחד איתם גם הפיקה את פרוייקט "פיקולו מחלק הקסמים" עבור חברת ורד הגליל, קמפיין קידום מכירות קסום שלווה בתחרות קסמים לחובבים. ומעל לכל, דליה כהנה שמונה שנים כנשיאת אגודת הקוסמים ועוד כשנתיים כסגנית נשיא. דליה היא גם אשת עסקים מצליחה.
  • בשנת 2018, הוענק פרס מפעל חיים לזאב שוורצברוד. זאבי(ק) מוותיקי הקוסמים באגודה. מייבא ומשווק מוצרי קסמים לקוסמים ומפתח ציוד לקוסמים מקצועיים. 
  • בשנת 2019, הוענק הפרס לאלירון טובי ויורם בר-סלע. 
    • אלירון טובי: קוסם, ממציא קסמים, יזם, איש עסקים, מחבר ספרים, מרצה בינלאומי  ובעלים של משרד לתכנון אסטרטגי ויצירת מותגים - אלירון טובי הוא הקוסם הטוב ביותר מבין אנשי השיווק בישראל, ואיש השיווק הטוב ביותר מבין הקוסמים. ממייסדי 'האגודה לקידום אמנות הקסמים', על שם רוני שכנאי, ושימש אחד מנשיאיה. כתב מספר ספרים על קסמים וגם על שיווק. קוסמים רבים בארץ וגם בעולם  מופיעים עם אפקטים, שאלירון המציא, ופרסם.
    • יורם בר-סלע: מומחה לשיווק ואמן קסמים משנת 1973. מבכירי הקוסמים בישראל. מופיע כקוסם קומי למבוגרים. לצד מופעי הקסמים, פיתח את התחום של השימוש בקסמים כמדיום להעברת מסרים בתערוכות מקצועיות ואירועים עסקיים. לקח חלק משמעותי בקידום אמנות הקלוז-אפ בישראל. כתב יחד עם דליה פלד ואלירון טובי את "איקס-מיקס-טריקס | קסמים בקלפים" ויחד איתם יצר את קמפיין "פיקולו מחלק הקסמים". לאחרונה, יצר יחד עם אוריאל אמגר מיזם חדש של קסמים אינטרנטיים בשרות השיווק: www.magicm.co.il